Bu bölümün amacı, öğrencilerin sanatla özel bir şekilde karşılaşmaları yoluyla genel kişiliklerinin gelişimini desteklemektir. Sanat konusunda çocuklar tanınmış sanatçılar ve sanat eserleri ile ilgilenmekte ve farklı malzeme ve teknikleri kullanmayı öğrenmektedir. Tematik olarak bağlantılı tasarım görevlerinden özgür ve deneysel görevlere kadar fikirlerini ifade etmek için yöntemler ve fırsatlar elde ederler. Öğrencilere bireysel yaratıcı iradelerini ifade etme tekniklerini öğrettiği için odak noktası uygulamadır.

Öğrencilerin sonuçları resim çerçevelerinde, vitrinlerde veya koridorlarda ve sınıflarda panolarda sergilenir ve sunulur. Galerilere veya diğer sanat sergilerine geziler bireysel olarak düzenlenir. Çocukların özellikle sanatsal olarak aktif olabileceği yerler.

    

 

📌Seramik Atölyesi: Okulda bir proje günü ya da anaokulunda bir zanaat günü olsun, seramik boyama her zaman harika bir aktivitedir. Çocuklar heveslidir, onunla çok eğlenirler ve ayrıca ev yapımı ürünlerin değerini takdir etmeyi öğrenirler.

 

   

 

📌Ebru Atölyesi: Kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılmasında etkin rol oynayan geleneksel el sanatlarımızdan olan ebru eğitimine Gülnihal koleji olarak önem veriyoruz. Büyük milletimizin usta sanatkarları elinde nesilden nesile devrederek gelen geleneksel sanatlarımızın korunmasının önemini öğrencilerimize ebru eğitimi ile aktarıyoruz. Ebru sanatının amacı kağıt süslemektir bizde atölyelerimizde her öğrencimizin bireysel şekilde amacına uygun çalışma yapmasını sağlıyoruz.

 

   

 

📌Kil Atölyesi: Plastik sanatın dallarından olan kil atölyemizin öncelikli amacı öğrencilerimizde el ve göz koordinasyonunu geliştirmektir. Üç boyutluluk kavramının benimsenmesi için atölyemizde çalışmalarımıza önem ve ağırlık veririz. Kil atölyemizin kişisel gelişime katkısını göz önünde bulundurarak öğrencilerimizin olaylara tek açıdan bakmayı kaldırması atölyemizin hedefleri ve amaçları arasındadır.